Superligada birinchi davra taqvimi e'lon qilindi

Superligada birinchi davra taqvimi e'lon qilindi


PFL Superliganing 2019 yilgi mavsumi birinchi davrasi uchun taqvimni taqdim etdi.

Tashkilot xabarida aytilishicha, taqvimni tuzishda FIFA kunlari, Osiyo Chempionlar ligasi va bayram kunlari inobatga olingan. Superliganing dastlabki tur uchrashuvlari 8-10 mart kunlari bo‘lib o‘tadi.

Qayd etilishicha, 1-turdagi "Andijon" va "Qizilqum" o‘rtasidagi o‘yin Andijondagi "Sog‘lom avlod" stadioni tayyor emasligi sabab Navoiyda bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, Namanganda va Qo‘qonda ham stadionlar hali uchrashuvlarni qabul qila olmaydi. Shu sabab "Navbahor" - "Qo‘qon-1912" uchrashuvi o‘tadigan stadion keyinroq ma'lum qilinadi.

1-tur
8 mart, juma
17:00 QIZILQUM — ANDIJON
19:00 PAXTAKOR — LOKOMOTIV
9 mart, shanba
16:00 DINAMO — NASAF
18:00 OKMK — BUXORO
10 mart, yakshanba
14:00 SURXON — MeTALLURG
16:00 NAVBAHOR — QO‘QON-1912
18:00 SO‘G‘DIYoNA — BUNYoDKOR

2-tur
29 mart, juma
MeTALLURG — BUXORO
QIZILQUM — OKMK
30 mart, shanba
SURXON — DINAMO
LOKOMOTIV — NAVBAHOR
31 mart, yakshanba
QO‘QON-1912 — ANDIJON
BUNYoDKOR — PAXTAKOR
NASAF — SO‘G‘DIYoNA

3-tur
5 aprel, juma
ANDIJON — LOKOMOTIV
PAXTAKOR — NASAF
6 aprel, shanba
NAVBAHOR — BUNYoDKOR
DINAMO — MeTALLURG
7 aprel, yakshanba
BUXORO — QIZILQUM
OKMK — QO‘QON-1912
SO‘G‘DIYoNA — SURXON

4-tur
12 aprel, juma
MeTALLURG — QIZILQUM
NASAF — NAVBAHOR
13 aprel, shanba
BUNYoDKOR — ANDIJON
DINAMO — SO‘G‘DIYoNA
14 aprel, yakshanba
LOKOMOTIV — OKMK
QO‘QON-1912 — BUXORO
SURXON — PAXTAKOR

5-tur
18 aprel, payshanba
BUXORO — LOKOMOTIV
PAXTAKOR — DINAMO
19 aprel, juma
QIZILQUM — QO‘QON-1912
20 aprel, shanba
ANDIJON — NASAF
OKMK — BUNYoDKOR
21 aprel, yakshanba
SO‘G‘DIYoNA — MeTALLURG
NAVBAHOR — SURXON

6-tur
26 aprel, juma
DINAMO — NAVBAHOR
NASAF — OKMK
BUNYoDKOR — BUXORO
27 aprel, shanba
LOKOMOTIV — QIZILQUM
SO‘G‘DIYoNA — PAXTAKOR
MeTALLURG — QO‘QON-1912
SURXON — ANDIJON

7-tur
3 may, juma
QO‘QON-1912 — LOKOMOTIV
PAXTAKOR — MeTALLURG
4 may, shanba
NAVBAHOR — SO‘G‘DIYoNA
BUXORO — NASAF
5 may, yakshanba
ANDIJON — DINAMO
OKMK — SURXON
QIZILQUM — BUNYoDKOR

8-tur
10 may, juma
SO‘G‘DIYoNA — ANDIJON
NASAF — QIZILQUM
11 may, shanba
DINAMO — OKMK
PAXTAKOR — NAVBAHOR
12 may, yakshanba
BUNYoDKOR — QO‘QON-1912
MeTALLURG — LOKOMOTIV
SURXON — BUXORO

9-tur
16 may, payshanba
ANDIJON — PAXTAKOR
17 may, juma
LOKOMOTIV — BUNYoDKOR
18 may, shanba
QIZILQUM — SURXON
QO‘QON-1912 — NASAF
19 may, yakshanba
NAVBAHOR — MeTALLURG
OKMK — SO‘G‘DIYoNA
BUXORO — DINAMO

10-tur
25 may, shanba
SURXON — QO‘QON-1912
NAVBAHOR — ANDIJON
MeTALLURG — BUNYoDKOR
DINAMO — QIZILQUM
26 may, yakshanba
NASAF — LOKOMOTIV
SO‘G‘DIYoNA — BUXORO
PAXTAKOR — OKMK

11-tur
14 iyun, juma
LOKOMOTIV — SURXON
BUXORO — PAXTAKOR
15 iyun, shanba
QIZILQUM — SO‘G‘DIYoNA
QO‘QON-1912 — DINAMO
16 iyun, yakshanba
ANDIJON — MeTALLURG
OKMK — NAVBAHOR
BUNYoDKOR — NASAF

12-tur
21 iyun, juma
DINAMO — LOKOMOTIV
PAXTAKOR — QIZILQUM
22 iyun, shanba
SO‘G‘DIYoNA — QO‘QON-1912
ANDIJON — OKMK
23 iyun, yakshanba
MeTALLURG — NASAF
NAVBAHOR — BUXORO
SURXON — BUNYoDKOR

13-tur
28 iyun, juma
BUNYoDKOR — DINAMO
QIZILQUM — NAVBAHOR
OKMK — MeTALLURG
29 iyun, shanba
BUXORO — ANDIJON
QO‘QON-1912 — PAXTAKOR
NASAF — SURXON
LOKOMOTIV — SO‘G‘DIYoNA

loading...

Copyright © 2019. Barcha huquqlar himoyalangan.